S příchodem zimní sezony je nutné rekreační objekt dobře zabezpečit a to hlavně před nechtěnými návštěvníky. Nejčastěji dochází ke krádežím zahradní techniky, poničení oken a dveří, krádeži vybavení chaty.

Majitelé rekreačních objektů by měli už na podzim zvážit, jak svůj majetek na zimu zajistit. Přičemž investice do zabezpečení by měly odpovídat hodnotě nemovitosti a jejího vybavení.

Zabezpečte si rekreační objekt kvalitním mechanickým zábranným prostředkem (dokonalý bezpečnostní zámkový systém, odolné dveře, mříže, uzamykatelné okenice). Věnujte pozornost zejména stavebním otvorům (vstupní dveře, okna, verandy). Pro vyšší standard ochrany využije elektronickou ochranu, případně připojení objektu na pult centralizované ochrany.

Objekt mějte správně pojištěný nejen proti krádeži, ale i proti dalším nečekaným událostem, jako je  například požár. Nechlubte se před neznámými lidmi majetkem uloženým v objektu. Cennější věci rozhodně nenechávejte přes zimu v rekreačním objektu, ale odvezte je do bezpečí.

Written by Petr Černohorský